Tipy na výlety – Jižní Morava

Poznejte jižní Moravu – tipy na výlety

Dovolenou v karavanu si můžete zpestřit výlety do okolí. Čeká na vás celá Pálava, rekreační oblast Pasohlávky a Novomlýnské nádrže. Tyto oblasti patří mezi ty nejatraktivnější destinace a nejoblíbenější cíle výletů na jižní Moravě.

Aqualand Moravia

Nové Mlýny

V těsné blízkosti autokempu MERKUR, kde je umístěn náš karavan, se nachází aquapark AQUALAND MORAVIA, moderní komplex pro odpočinek, zábavu a relax se spoustu vodních atrakcí jako jsou tobogány, bazény, wellness nebo masáže. Tam můžete po vyčerpávající túře v klidu relaxovat.

Mikulov

Chráněná krajinná oblast Pálava

Nezapomeňte navštívit malebné město MIKULOV . V centru Mikulova se nachází spoustu památek, největší dominantou Mikulova je mikulovský zámek, který vám otevře úchvatný výhled na celé město. Mikulovské náměstí nabízí mnoho příležitostí k příjemnému posezení v kavárnách a vinotékách, kde můžete ochutnat výborné moravské víno.
K atraktivním místům Mikulova patří také jeskyně Na Turoldu, která spolu s jeskyní Liščí díra, tvoří pod zemským povrchem unikátní, téměř 3 kilometry dlouhý labyrint chodeb.
V okolí je také památková rezervace, vzdálená jen 15 kilometrů od autokempu.

Pálava

Jižní Morava

Celá oblast Pálavy je propojena mnoha kilometry cyklostezek a naučných stezek, ať už tedy preferujete pěší turistiku nebo cykloturistiku, bohaté vyžití si určitě najdete.

Pálava je vyhlášená vinařská oblast  – na svých výletech nezapomeňte navštívit některý z vinných sklípků, vždyť se nacházíte v nejúrodnější vinařské oblasti na Moravě!

Lednicko-valtický areál

Lednice

LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL je nejrozsáhlejší komponovanou krajinou v Evropě a je součástí světového kulturního dědictví.
V areálu můžete navštívit státní zámek Lednici. Areál si rozhodně projděte celý, narazíte na místní skleník, Minaret nebo Apollonův chrám.
Valtice jsou místem s neopakovatelnou atmosférou. Místo je zajímavé i tím, že do roku 1989 ležela valtická kolonáda v přísně střeženém hraničním pásmu, pro veřejnost byla zcela nepřístupná a vy si ji teď můžete projít při té nejlepší dovolené na Jižní Moravě.

Ostatní lokality

Jižní Morava

Pro výlety je jižní Morava jako dělaná, zde uvádíme další tipy na výlety po jižní Moravě, které stojí za návštěvu:

Geopark Turold, Procházkův lesopark, Pruský hřbitov, Pěchotní srub MJ-S 29“Svah“.
Pokud chcete objevovat, můžete se vydat na jednu z mnoha naučných stezek – naučná stezka Děvín, Turold, Po stopách novokřtěnců, Svatý kopeček v Mikulově, Stezka svobody, stezka židovskou čtvrtí.

Doufáme, že si dovolenou na jižní Moravě užijete a zůstane vám mnoho nezapomenutelných vzpomínek.

Ověřit volný termín